Cześć!

Miło mi, że odwiedzasz moje miejsce w internecie.

Poznajmy się oficjalnie i mniej oficjalnie :-).

Zapraszam.

Teresa Pogoda

„Powód, żeby poznać  mnie bliżej…”

Słodko & Kreatywnie z zasadami !

Pasjonatka i blogerka -słodkich kreacji.
Kilkanaście lat mieszkałam i pracowałam w Norwegii. Kunszt moich wypieków wielokrotnie potwierdzali mistrzowie cukiernictwa i światowej sławy specjaliści od dekoracji.

Jestem jedną za pierwszych Polek w Norwegii, która wprowadziła na domowe uroczystości rodzinne torty w stylu angielskim.

Jako autorka książki „Pogoda na torty i słodkie kreacje” pragnie, aby była on inspiracją, stylu i słodkich kreacji dla każdego.

O mnie - trochę więcej

Nie jestem cukiernikiem, a jednak tworzę torty, ciasteczka… Kiedy dzieci dorastały zdałam sobie sprawę, że przez 20 lat zupełnie nie myślałam co mi w duszy gra.
Długotrwałe choroby dzieci nawet nie pozwoliły mi o tym myśle. To był czas ogromnego strachu o ich  życie … Ale kiedy wchodziły w dorosłość zaczęły wid swoje gniazdka moją pustkę zaczęła wypełniać nieustająca myśl i powrót do lat dziecięcych , kiedy jako sześciu – siedmiolatka robiłam rysunki 6 lat starszemu bratu do szkoły ,a nauczycielki zachwycały się jego pracami. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie dlatego w latach szkolnych plastyka była moim najbardziej ulubionym przedmiotem. Zatem wybór szkoły plastycznej był oczywisty. Czułam się jak ryba w wodzie. Spełniałam swoje marzenia.
Śmierć taty i drastyczny spadek dochodów nie pozwoliły na kontynuacje studiów. Zeszłam na ziemię, weszłam w szarą rzeczywistość….. Mijały lata….teraz, po tak długiej przerwie nie dam rady… …wszystko zapomniałam….nie, nie , przecież już nic nie umiem – myśli kotłowały się w głowie Zapisałam się na kurs plastyczny dla początkujących. Z podekscytowaniem wzięłam kartkę i ołówek. Mieliśmy namalować martwą naturę. – Pani skończyła szkołę plastyczną, od razu widać- usłyszałam głos nauczycielki za moimi plecami – to pani powinna uczyć innych ,a nie sama uczyć się. Te słowa były dla mnie jak balsam dla duszy. To nadal jest we mnie !!! ….czułam się taka szczęśliwa… A potem kolejne prace. obrazy olejne. W nich zatraciłam się do reszty.
Wyjazd do Norwegii , ciężka praca do późna i znów obrazy poszły w odstawkę.

Słodki świat- jak to się zaczęło...

Mamuś jaki super tort z pampersów widziałam u Margrette !!! – pewnego dnia już od drzwi zawołała Natalka. – Z pampersów !!! – nie mogłam w to uwierzyć- przecież tego nie można zjeść !!! Córka śmiejąc się poszukała w internecie i pokazała mi torty z pampersów, a potem przeszła w piękne, kolorowe torty jadalne w stylu angielskim. Oczu nie mogłam oderwać. Zapragnęłam posiąść wiedzę w tym kierunku.
Intensywnie zaczęłam szukać gdzie mogłabym się ich nauczyć.

I wtedy odezwała się ONA. Zapomniana, Zamalowana na czarno. Ukryta.
Najpierw nieśmiało, lękliwie. Potem coraz wyraźniejszymi obrazami.
Odzyskiwała kolor. Kreowała kształty. Rozbudzała smaki. Otwierała wyobraźnię.
MOJA ARTYSTYCZNA DUSZA .

Miesiąc póżniej pełna ciekawości i podekscytowania siedziałam w samolocie do Warszawy ,aby poznad tajniki wiedzy cukierniczo dekoratorskiej… Moje torty są wyjątkowe! Skrojone na miarę. Wyrażają emocje. Jedne kwiatową miłośd, inne obrączkową wiernośd, a jeszcze inne kołyskowe szczęście. Wspaniale uzupełniają atmosferę każdej uroczystości.
I kto by pomyślał, że tort z pampersów może obudzid Piękno Artystycznej Duszy?
A teraz spełniam marzenia Jubilatów tworząc dla nich tematyczne torty ,malowane ciasteczka czy dekorowane muffinki przenosząc ich w zaczarowany świat bajek , baśni i ich pasji.

Do mojego radosnego, słodkiego świata zapraszam również i Ciebie .

Teresa Pogoda

Zobacz moją słodką galerię

To tylko mała prezentacja mojej słodkiej sztuki i kreatywnej pracy…

Gdzie się szkoliłam

Tortownia
Warszawa

july 2015

Anna
Daraż

august 2016

Kristina
Rado

october 2017

Katarzyna
Gębicka

july 2015

Akademia
Tortu

august 2016

Słodki
Dekor

october 2017

Moje inicjatywy, media o mnie

W przygotowaniu- dostępne już wkrótce…